Mis on DNS?

Domeeninimede süsteem ehk DNS on internetiteenus, mis tõlgib domeeninimed internetis või intranetis kasutatavateks IP-aadressideks. Toimides omalaadse “telefoniraamatuna”, on antud süsteem tavatarbijatele interneti kasutamiseks hädavajalik. Arvutit, mis on konfigureeritud täitmaks DNS teenust, nimetatakse nimeserveriks.

 

Milles probleem seisneb?

Server, milles Sinu veebileht asub, peab vastama talle saadetavatele päringutele. Probleem seisneb selles, et osad kehvasti seadistatud serverid ei vasta EDNSi protokolli standarditele. Seda tõlgendatakse edaspidi kui katkist teenust.

 

Kas see puudutab ka mind?

Kasutades tuntud serveripakkuja teenust, siis suure tõenäosusega sind see probleem ei puuduta. Majutades oma veebilehte isiklikus serveris või vähetuntud teenusepakkuja juures, tasuks kontrollida, kas muudatus mõjutab su veebilehe tööd. Seda saab kontrollida siit ning vastuseks peaks ideaalis olema roheline “All OK”. Juhul, kui saad vastuseks “Problems detected”, tasuks kontakteeruda oma teenusepakkujaga.

 

uuendatud veebilehed

 

Mis saab juhul, kui tulemuseks ei ole “All OK”?

Võta kindlasti ühendust oma teenusepakkujaga, teavita teda probleemist ning uuri, mis on nendepoolseks lahenduseks. Juhul kui teenusepakkuja olukorda ei lahenda, soovitame oma serverikeskkond üle kolida mõne usaldusväärse teenusepakkuja juurde. Kvaliteetseteks teenusepakkujateks on näiteks Veebimajutus, Radicenter ja Zone. Nende kodulehtedel on olemas juhendid, mis aitavad oma serveri nende juurde üle kolida. Neil on olemas ka usaldusväärne klienditugi, kes annavad nõu ning aitavad ülekolimisel tekkinud probleemide korral.

 

Soovitused edaspidiseks

Ära usalda oma veebilehte kahtlaste teenusepakkujat kätte. Alati uuri, kas tegu on usaldusväärse ettevõttega ning vii end kurssi nende pakutavate teenustega. Kasulikku infot saab ka oma veebiarendajatelt, kes sageli teavad, millise serverihalduse kohta on positiivset või negatiivset tagasisidet.

 

Loodame, et sinu veebileht on pärast 1. veebruari nähtav. Oma kogemusele tuginedes saame öelda, et kvaliteetsemale serveriteenusele kolides, on lisaboonusteks:
– kiirem laadimisaeg, kuna server lihtsalt vastab kiiremini ja teenib sinu veebilehe huvisid parimal võimalikul moel.
– HTTPS tugi, mis on must have ja mida saab kasutada igas vähegi viisakas serverikeskkonnas.

 

E-lahendused.ee ei spetsialiseeru serverihaldusele, kuid tegeleme igapäevaselt veebiarendusega, mistõttu puutume serverialaste teemadega igapäevaselt kokku. Seetõttu võime väita, et kvaliteetne serveriteenus on kiire, turvalise ja toimiva veebilahenduse aluseks.

 

Kui tunned, et sinu veebileht vajab uut välimust, rohkem funktsionaalsusi või soovid konsultatsiooni, siis võta meiega ühendust ning leiame sulle sobiva lahenduse.

 

Antud teema kohta saab lisaks lugeda siit:
https://dnsflagday.net
https://www.isc.org/blogs/dns-flag-day/
https://tehnika.postimees.ee/6500239/tuhatkond-eesti-veebilehte-langeb-peagi-kooma